+48 608 38 96 36
logo finUP
+48 608 38 96 36

Konieczność Odnawiania Profilu Zaufanego dla Przedsiębiorców

lis 28, 2023

Z końcem października 2023 roku, wygasło ponad 5,5 miliona profili zaufanych, co stanowi niemal jedną trzecią z wszystkich istniejących profili. Profile zaufane są ważne przez trzy lata i, mimo że w czasie pandemii ich ważność była automatycznie przedłużana, obecnie konieczne jest samodzielne odnowienie.

Jak Odnowić Profil Zaufany?

  1. Dla Posiadaczy Konta: Zaloguj się na swoje konto i wybierz opcję „Załóż nowy profil zaufany”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.
  2. Dla Nowych Użytkowników: Jeśli nie posiadasz konta lub nie możesz się zalogować, wejdź na stronę pz.gov.pl, użyj przycisku „Zarejestruj się” i wybierz jedną z dostępnych opcji.

Korzyści z Posiadania Profilu Zaufanego dla Przedsiębiorców

  1. Ułatwiony Dostęp do Usług Publicznych: Profil zaufany umożliwia łatwy dostęp do różnych usług publicznych online, co jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy regularnie korzystają z usług administracji publicznej.
  2. Składanie Podpisu Zaufanego: Umożliwia składanie elektronicznego podpisu zaufanego, który jest prawnie wiążący i może być używany do składania oficjalnych dokumentów i wniosków.
  3. Oszczędność Czasu i Wygoda: Eliminuje konieczność fizycznego odwiedzania urzędów, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie wydajności.
  4. Bezpieczeństwo i Ochrona Danych: Profil zaufany gwarantuje bezpieczeństwo transakcji online i ochronę danych osobowych.
  5. Szybsza Komunikacja z Urzędami: Ułatwia i przyspiesza proces komunikacji z urzędami oraz instytucjami publicznymi, co jest kluczowe w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Podsumowanie

Dla przedsiębiorców, posiadanie aktywnego profilu zaufanego jest nie tylko kwestią wygody, ale także efektywności w zarządzaniu codziennymi obowiązkami biznesowymi. Znacząco ułatwia on dostęp do usług publicznych, zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na szybsze załatwianie spraw urzędowych. Warto więc pamiętać o regularnym odnawianiu profilu zaufanego, aby czerpać z tych korzyści.

Więcej na ten temat:

Masz pytania?

Napisz do nas