+48 608 38 96 36
logo finUP
+48 608 38 96 36

Kreator Wniosku o Indywidualną Interpretację Przepisów Podatkowych: Korzyści dla Podatników

lis 24, 2023

Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe narzędzie – kreator wniosku o indywidualną interpretację przepisów podatkowych. To interaktywny formularz, który ma na celu ułatwienie procesu występowania o interpretację indywidualną.

Dla kogo jest Kreator Wniosku o Indywidualną Interpretację Przepisów?

Kreator wniosku może być używany przez różnorodne podmioty, w tym:

 • Osoby fizyczne,
 • Osoby prawne, jak spółki z o.o.,
 • Jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, np. stowarzyszenia, spółki cywilne,
 • Osoby fizyczne planujące założyć spółkę,
 • Podatkowe grupy kapitałowe,
 • Inne podmioty zainteresowane.

Jakie Są Korzyści z Używania Kreatora?

 1. Uproszczenie Procesu: Kreator oferuje prosty i intuicyjny sposób na wypełnienie wniosku, co oszczędza czas i minimalizuje ryzyko błędów.
 2. Wygodna i Elastyczna Forma: Użytkownicy mogą wypełnić wniosek online, podpisać go elektronicznie i przesłać za pomocą ePUAP/KIS/wnioski lub e-Urzędu Skarbowego. Istnieje również możliwość wydrukowania i tradycyjnego przesłania wniosku.
 3. Dostępność Informacji: Kreator zawiera wskazówki i informacje, które pomagają w prawidłowym wypełnieniu wniosku, co jest szczególnie pomocne dla osób mniej doświadczonych w kwestiach podatkowych.
 4. Zwiększenie Pewności Prawnej: Indywidualna interpretacja przepisów podatkowych zapewnia pewność co do stosowania przepisów w konkretnych przypadkach, co jest nieocenione dla przedsiębiorców i podatników.
 5. Efektywność i Oszczędność Czasu: Proces elektroniczny jest znacznie szybszy niż tradycyjne metody składania wniosków, co pozwala na szybsze uzyskanie potrzebnych informacji i odpowiedzi.

Podsumowanie

Nowy kreator wniosku o indywidualną interpretację przepisów podatkowych to znaczące ułatwienie dla podatników w Polsce. Dzięki temu narzędziu, proces ubiegania się o interpretację staje się bardziej dostępny, prostszy i efektywniejszy. Jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorców i innych podmiotów, które potrzebują jasności w zakresie stosowania przepisów podatkowych w swoich indywidualnych przypadkach.

Kreator jest dostępny pod adresem https://ord-in.podatki.gov.pl/.

Informacje na temat nowej usługi i interpretacji indywidualnych dostępne są pod adresem https://www.podatki.gov.pl/interpretacje-indywidualne/.

Masz pytania?

Napisz do nas